Riedke a málo objemné vlasy sú problémom mnohých žien. Majú pocit, že bez ohľadu na to, čo robia, ich vlasy nevyzerajú tak úžasne, ako by chceli. Ale skôr než začnete zúfať, pozrime sa na najlepšie účesy, vďaka ktorým budete zaručene vyzerať skvele.

Nie každá žena bola dostatočne štedrá na to, aby jej príroda darovala veľa hustých a silných vlasov, ktoré majú úžasnú dĺžku a objem. Skôr ako začnete nariekať nad nespravodlivosťou života, vezmite rozum do hrsti a skúste požiadať kaderníka o strih, ktorý sa dá ľahko upraviť a pomôže vám vytvoriť požadovaný vizuálny objem.

Uvidíte, že sa začnete cítiť veľmi elegantne a žensky. Dokonca aj dámy, ktoré už dlho uvažujú o krátkom strihu, si ho obľúbia.

účesy pre riedke vlasy

Strihanie vlasov na chlapcovi

Možno sa takémuto účesu brániš, pretože sa bojíš, že takéto vlasy ti zoberú všetok pôvab. Opak je ale pravdou. Ak necháte kaderníka ostrihať vaše vlasy nakrátko, ale nie tak nakrátko, aby ste s nimi nemohli nič robiť, môžete im dodať vizuálny pohyb a objem pomocou správneho fénu a stylingového prípravku. Priekopníčkou tohto štýlu účesu je populárna herečka Halle Berry.

Štruktúrovaná vlna

Môžete vyskúšať aj polodlhé vlasy, ktoré sa dajú ľahko natočiť buď pomocou kulmy, natáčok (čo je možné aj vtedy, ak ich necháte cez noc v suchých vlasoch), alebo vďaka ponožkám a sponke, na ktorú vlasy naviniete. (Túto metódu určite poznáte, pretože ju dnes používa každý.) Vďaka tomu vaše vlasy opticky získajú objem. Okrem toho, keď sú vlasy kratšie, vlny sa prirodzene nerozťahujú smerom nadol. Pre lepší efekt sa odporúča strihať vlasy smerom k tvári.

účesy pre jemné vlasy

Mikádo s ofinou

Výhodou jemných vlasov je, že sa hodia aj na veľmi krátke mikádo, ktoré si majitelia veľmi hustých a vlnitých vlasov zvyčajne nemôžu dovoliť. (Vtedy ich vlasy robia PING smerom nahor, takže vyzerajú trochu ako šialený vedec alebo ovca.) Nemusíte sa však obávať, pretože vďaka dobre zvolenému strihu môžete svojim vlasom opäť dodať objem. Možno budete chcieť zvážiť aj primerane strihanú ofinu, vďaka ktorej budú vaše vlasy vyzerať plnšie.

Fúkané mikádo

Tí, ktorí si zvolia o niečo dlhšie mikádo, ktoré sa natiahne rovnými koncami k tvári (takže vlasy budú mať jednotnú dĺžku po celej hlave), môžu nosiť vlasy dokonale uhladené, ale dokonale vyfúkané. (Najmä v zadnej časti, kde vytvára niečo ako oblúk.) Vlasy tak budú vyzerať oveľa plnšie, než v skutočnosti sú.

Pixie strih

Pixie strih je vhodný pre mladšie aj staršie ženy. Jeden čas ho dokonca nosila populárna herečka Lily Collins. Ak však chcete vyzerať étericky, bude vyzerať dobre, ak si tento účes zafarbíte na blond.

starostlivosť o jemné riedke vlasy

Ako sa starať o jemné vlasy?

Jemné vlasy si vyžadujú rovnakú cielenú starostlivosť ako poškodené alebo suché vlasy. Preto nezabúdajte, že by ste mali dbať na dostatočnú vnútornú výživu, o ktorú sa postarajú prírodné výživové doplnky na podporu rastu a hustoty vlasov. Vyberajte si najmä tie, ktoré obsahujú vitamíny, bylinky a iné látky, ktoré prospievajú vašej pokožke a nechtom. (kolagén, vitamíny skupiny B, vitamín E…)

Keďže vlasy sú počas umývania veľmi náchylné na poškodenie, dávajte si pozor, ako často ich čistíte. Určite nie je zdravé umývať ich každý deň. Dbajte tiež na to, aby voda, v ktorej ich umývate, nebola príliš horúca, pretože aj to by na ne mohlo mať negatívny vplyv.

Výber správneho kondicionéru a šampónu by sa tiež nemal podceňovať. Vždy si vyberajte produkty, ktoré sú prírodné a neobsahujú sulfáty, ktoré môžu prispievať k vysušovaniu a lámavosti.

V kvalitnom šampóne nájdete:

A mnoho ďalších zložiek.

Kondicionér by mal byť z rovnakej rady a mal by obsahovať najmä kofeín, panthenol a kurkumu.

Odporúčané články