Takmer všetci chceme mať krásne, upravené a husté vlasy, ktoré nám vydržia na hlave až do vysokého veku. Zlá starostlivosť, stres, genetika a iné faktory však môžu mať za následok nízku kvalitu a pomalší rast. Preto sa nižšie oboznámime s látkami, ktoré by mal obsahovať kvalitný šampón, po ktorom by ste mali pravidelne siahať.

Starostlivosť o vlasy nie je pre mnohých ani trochu jednoduchá, pretože svojim vlasom absolútne nerozumejú. Mnohí sa tiež pozerajú na cenu kozmetických výrobkov, a nie na to, čo im kúpený šampón a kondicionér skutočne ponúkajú.

Asi nemusíme spomínať, že tento prístup nie je šťastný, pretože vlasy nie sú v najlepšom stave. Prípadne nemajú dostatok energie na optimálny rast.

Okrem toho, že si pri nákupoch vyberiete šampón bez sulfátov, nižšie sa pozrieme na to, ako rozpoznať najlepší prírodný šampón, ktorý by sa mal dostať do vašej kúpeľne.

Kedy pomáha prírodný šampón?

Prírodné šampóny môžu používať prakticky všetci ľudia, ktorí o ne majú záujem. Je to spôsobené tým, že šampóny tohto typu obsahujú jemnejšie zložky, ktoré dokážu zlepšiť stav pokožky hlavy (aj tej citlivej a problematickej), dokážu ju lepšie prekrviť, čím podporujú rast vlasov, a tiež dokážu vlasy účinne zjemniť a posilniť.

Preto po nich môžete siahnuť, keď chcete podporiť rast vlasov, vaša pokožka hlavy má špecifické potreby, ktoré komerčne vyrábané a predávané šampóny nespĺňajú, potrebujete podporiť lesk a pevnosť vlasov alebo vám jednoducho záleží na používaní šetrnejších kozmetických výrobkov.

Šampóny pre rýchlejší rast vlasov

Nie každý šampón s prírodným zložením automaticky podporuje rast vlasov. Z tohto dôvodu je potrebné starostlivo sledovať zloženie a vyberať tie, ktoré obsahujú látky, ktoré môžu ovplyvniť tento problém. Nezabudnite tiež, že tieto šampóny by sa mali používať dlhodobo a ideálne v kombinácii s prírodnými kondicionérmi a doplnkami na podporu rastu vlasov, ktoré obsahujú vitamíny a bylinky.

jak vybrat šampon přírodní složení

Ako si ho vybrať – stavte na zloženie

Pekný marketing a obal je jedna vec, ale skutočná funkčnosť druhá. Z tohto dôvodu je vhodné venovať viac času výberu správneho šampónu na podporu rastu vlasov. Šampón proti vypadávaniu a lámavosti vlasov si zaslúži túto chvíľu navyše.

Kofeín

Prvou látkou, ktorá by nemala uniknúť vašej pozornosti pri starostlivosti o pomaly rastúce a problematické vlasy, je nepochybne kofeín. Pravdepodobne ho poznáte, pretože vy alebo vaši rodinní príslušníci a kolegovia v práci ho popíjajú cestou do práce alebo počas rušnej pracovnej porady.

Ale vedeli ste, že káva nielenže prebúdza našu myseľ a zvyšuje našu fyzickú aktivitu, ale má aj dobrý vplyv na prekrvenie pokožky hlavy? O to nám ide predovšetkým pri podpore rastu vlasov, pretože krv prináša do vlasov dôležité živiny, ktoré sú potrebné pre ich rast a dobrý vzhľad.

Kofeín vám tiež dodá lesklejšie a jemnejšie vlasy a ľuďom s hnedými a čiernymi vlasmi môže (vo forme kávového oplachu) poslúžiť aj ako prírodný prípravok na vlasy. (Všetci vieme, že káva je trochu farebná.)

Aloe vera

Aloe vera je nielen krásna rastlina, ktorú si môžete vypestovať doma v kvetináči, ale aj skvelý pomocník pri riešení širokého spektra kozmetických problémov. Pri aplikácii na pokožku podporuje krásny vzhľad a hydratáciu, ale môže sa použiť aj na vlasy.

Môže vám ponúknuť:

  • Posilnenie vlasov
  • Lepšia kontrola vyraďovania
  • Úľava od svrbenia pokožky hlavy
  • Zmiernenie kožných problémov (napr. seboroickej dermatitídy)
  • Ochrana vlasov pred UV žiarením
  • Podpora rastu vlasov

Aloe vera obsahuje širokú škálu výživných látok vrátane vitamínu A, vitamínu C, vitamínu E a vitamínu B12, takže sa na ňu môžete naozaj spoľahnúť.

Výťažky z mäty, žihľavy a konope

Dôležité sú aj ďalšie rastlinné výťažky, ktoré sa spájajú s pekným vzhľadom vlasov a podporou normálneho rastu vlasov.

Výťažok z mäty sa často používa pri problémoch so suchou, svrbiacou a všeobecne problematickou pokožkou hlavy. Ľudia sa naň obracajú aj vtedy, keď ich trápi vypadávanie vlasov, pretože dokáže podporiť aj prekrvenie pokožky hlavy.

Skvelým pomocníkom, ktorého by ste si mali pozvať k sebe domov, je konopný extrakt, ktorý podporuje rast vlasov, zlepšuje ich hydratáciu, posilňuje ich, chráni pred vypadávaním a poškodením a dodáva im zdravý lesk.

Veľmi obľúbená je aj žihľava, ktorá sa už roky používa vo forme posilňujúcich oplachov, ktorých cieľom je okrem podpory rastu vlasov aj zníženie ich vypadávania a ochrana pred ich predčasným poškodením.

Ako používať šampón na vlasy?

Aj keď sa umývanie vlasov zdá byť veľmi jednoduché, v skutočnosti je to úplná alchýmia. V prvom riadku je potrebné zvoliť správnu teplotu vodyktoré by nemali byť príliš horúce. (To môže vlasy vysušiť a poškodiť.)

Pokiaľ ide o aplikáciu šampónu, dajte si dostatočné množstvo do ruky a dôkladne ho premiešajte s vodou. Potom ho naneste hlavne ku korienkom vlasov a nechajte ho niekoľko minút zapnutý.. Nedávajte ho do dĺžok, pretože by pri umývaní koreňov vytiekol. Ak chcete jeho účinok trochu zintenzívniť, môžete si počas jeho pôsobenia jemne masírovať hlavu, aby ste podporili krvný obeh.

Po umytí šampónom sa na končeky a dĺžky vlasov nanesie kondicionér z rovnakej kozmetickej rady. Nikdy nie až po hlavu, pretože by to mohlo podporiť dupanie pri koreňoch. Nechajte ho chvíľu pôsobiť a potom ho opláchnite vodou.

Po umytí šampónom nezabudnite vlasy na niekoľko minút zabaliť do mäkkého uteráka z mikrovlákna, ktorý absorbuje prebytočnú vodu, ale nepoškodzuje citlivé vlasové vlákna.

V neposlednom rade dbajte na podporu svojich vlasov správnu vnútornú výživu. Aby vyzerali dobre, potrebujú vitamín C, železo, meď, zinok, prasličku, pivovarské kvasnice s vitamínmi skupiny B, kolagén, MSM a mnoho ďalších látok, ktoré sa nachádzajú vo viaczložkových doplnkoch na podporu rastu vlasov.

Takisto neočakávajte, že sa výsledky vášho úsilia objavia zo dňa na deň. Ak však vytrváte, uvidíte, že je to najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s krehkými, suchými, slabo rastúcimi a padajúcimi vlasmi.