Až na niekoľko výnimiek máme všetci na hlave vlasy, z čoho mnohí usudzujú, že pri ich umývaní o nič nejde. V skutočnosti si však mnohí z nás umývajú vlasy nesprávnym spôsobom. Okrem toho, že to môže mať negatívny vplyv na ich rýchlejší rast, vlasy môžu byť suché a lámavé. Ako to teda robiť správne?

Prítomnosť vlasov na hlave z nás nerobí odborníkov na túto problematiku. Aj keď sa zdá, že umývanie vlasov je jedna z najjednoduchších vecí na svete, v skutočnosti len málo ľudí túto úlohu zvládne na výbornú.

Keďže mnoho ľudí robí stále rovnaké chyby, ktoré môžu po čase zhoršiť stav vlasov a ich vzhľad, je dôležité zistiť, čo robíte počas umývania zle. Iba tak sa môžete postupne zbaviť svojich hriechov.

Čo by ste pri umývaní vlasov rozhodne nemali robiť? A čo je žiaduce? Na to sa zameriame nižšie.

jak si správně mýt vlasy

Ako si správne umývať vlasy?

Skôr ako sa pustíme do poskytovania tipov, ako si správne umývať vlasy, pozrime sa na najčastejšie hriechy, s ktorými sa môžete stretnúť pri domácom umývaní vlasov.

Medzi najväčšie problémy v tomto smere patria:

  • Nedostatočná hydratácia vlasov
  • Používanie príliš veľkého množstva šampónu
  • Nedostatočné umývanie pokožky hlavy šampónom
  • Nedostatočné oplachovanie prípravkov
  • Zlé používanie ošetrujúcej kozmetiky

A to nie je všetko.

Príliš časté umývanie vlasov vašim vlasom neprospieva. Ak si umývate vlasy každý deň, nemôžete očakávať, že budú hladké a upravené. Aplikácia šampónu na dĺžky vlasov je tiež úplne nesprávna, v skutočnosti stačí šampónovať len vlasy pri korienkoch. Pri masáži tiež zabudnite na škrabanie pokožky hlavy nechtami.

A čo ďalej? Vlasom neprospieva ani zle nastavená teplota vody, ktorá je často príliš vysoká. V neposlednom rade nezabúdajte, že pri úprave vlasov sa nezasahuje do korienkov, ale len do dĺžok. Posledným častým prehreškom je brutálne sušenie vlasov uterákom a mokré česanie. Oba tieto návyky prispievajú k ich vážnemu poškodeniu. Keď už viete, čo robíte zle, pozrime sa na to, čo je pri umývaní vlasov žiaduce. (A potom sa toho môžete držať po zvyšok života.)

Nechce, aby kozmetika pôsobila

Ak sa neponáhľate, je vhodné nechať prípravky na starostlivosť o vlasy nejaký čas pôsobiť. (Možno 2-3 minúty.) Medzi tým si môžete urobiť jemnú masáž hlavy. Až potom opláchnite prípravky z vlasov vodou.

Správne sušenie

Kľúčom k pekným vlasom je aj ich sušenie. Určite sa neodporúča drhnúť ich ešte mokrým uterákom, ale prebytočnú vodu z nich veľmi jemne vyžmýkajte. V ideálnom prípade použite uterák z mikrovlákna ktorý je dostatočne jemný, aby nepoškodil štruktúru mokrých vlasov. Najlepšou metódou sušenia je jednoznačne vzduch.

Ako často si mám umývať hlavu?

Ak si vlasy prestanete umývať každý deň, urobíte tým veľa dobrého. A myslíme to úplne vážne. Ak sa obávate, že sa vaše vlasy rýchlo mastia, menej časté umývanie môže vrátiť produkciu oleja do rovnováhy. (Pretože vaša pokožka nebude mať pocit, že si ho musí vytvárať viac, pretože si často umývate vlasy.) Nechcete si najprv poriadne namazať vlasy (ideálne počas dní, keď nemusíte nikam chodiť) a po 72 hodinách ich umyť. Potom uvidíte, že sa rýchlosť podávania postupne upravuje.

jak vybrat šampon na mytí vlasů

Ako si vybrať správny šampón a kondicionér?

Absolútne kľúčovým bodom je výber správnej ošetrujúcej kozmetiky. Ak chcete pre svoje vlasy urobiť niečo navyše, doprajte im umývanie prírodným šampónom a kondicionérom bez sulfátov. Sledujte tiež zloženie, v ktorom by mali byť látky, ktoré podporujú krásu a zdravý vzhľad vlasov.

Okrem kofeínu čo je dôležité pre rast vlasov a pre ich väčší lesk a hebkosť si vyberte kurkumu, ktorá prospieva pokožke hlavy, aloe vera, ktoré je dôležité pre hydratáciu vlasov, panthenol, ktorý ich chráni pred negatívnymi vplyvmi z prostredia, žihľava ktorý zabraňuje vypadávaniu vlasov a ďalšie podobné látky, ktoré poskytujú vlasom komplexnú, ale šetrnú starostlivosť.

Odporúčané články