Kurkuma je výrazné žlté korenie, ktoré sa pridáva do exotických karí. Keďže veľa farbí, niekedy sa používa na farbenie látok. V neposlednom rade sa mu pripisujú pozitívne účinky na ľudský organizmus. Poznáte ich všetky? A viete, čo môže kurkuma ponúknuť vašim vlasom? Ak nie, dozviete sa o ňom to najzaujímavejšie v našom dnešnom článku.

Všetci vieme, že kurkuma sa okrem korenia pridáva aj do výživových doplnkov na podporu normálneho stavu organizmu. Niektoré ženy už počuli aj o tzv. zlatom mlieku, ktoré sa v exotických krajinách používa pri prechladnutí a iných sezónnych ochoreniach, po ktorých sa necítime dobre.

Na druhej strane, pokiaľ ide o použitie kurkumy na vlasy, mnohí z nás tápajú, pretože jej použitie nepoznajú.

Ak sa chcete dozvedieť viac, budeme radi, ak budete pokračovať v čítaní.

Čo je kurkuma?

Kurkuma je korenie, ktoré sa niekedy nazýva aj indický šafran. Najčastejšie sa používa v indickej kuchyni, pretože sa pridáva ako jedna zo zložiek do kari. Kurkuma je však obľúbená aj v kuchyni Pakistanu a Thajska. Prekvapivo sa kurkuma môže používať aj na farbenie niektorých potravín vrátane cestovín, ktoré majú atraktívnejší odtieň. Jednou z najvyhľadávanejších zložiek je kurkumín, ktorému sa pripisujú pozitívne účinky na ľudské zdravie.

Jeho najlepšie účinky

Jedným z potenciálne pozitívnych účinkov kurkumy je, že môže podporiť zníženie depresie. Okrem toho vám kurkuma môže pomôcť v boji proti zápalom a môže podporiť normálnu hladinu cukru v krvi. Z tohto dôvodu sa odborníci domnievajú, že môže prispieť k udržaniu normálneho stavu ľudí s cukrovkou.

Ženy pravdepodobne ocenia aj to, že užívanie kurkumy môže pomôcť znížiť PMS, ktorý zažívame pred začiatkom menštruácie. Hovorí sa tiež, že vám dokáže uľaviť od bolestí hlavy. Tento účinok sa však nepotvrdil. (Ale v prípade potreby to môžete vyskúšať.)

Kurkuma na vlasy

Je úplne pochopiteľné, že keď máte v rukách niečo, čo je spojené s toľkými výhodami, chcete zistiť, či z toho môžu mať nejaký úžitok aj vaše vlasy a pokožka. Nie je preto prekvapujúce, že sa kurkuma začala pridávať do výrobkov na starostlivosť o vlasy. Čo presne však v tomto smere ponúka?

Keďže kurkume sa pripisujú protizápalové účinky, mohla by pomôcť najmä ľuďom s problematickou pokožkou hlavy. Môžete ho vyskúšať aj pri problémoch s lupinami, ktoré môžu v ostatných vzbudzovať dojem neupravenosti. V neposlednom rade ho môžu vyskúšať ženy, ktoré majú problémy s rastom a vypadávaním vlasov.

Najlepšie účinky však dosiahnete, ak kurkumu skombinujete s látkami, ktoré majú hydratačný účinok.

kurkuma užívání kondicionér

Ako správne používať kurkumu?

Kurkuma sa dá v živote využiť mnohými spôsobmi. Asi nikoho neprekvapí, ak povieme, že ho môžete užívať v primeranom množstve vnútorne, ale aj vo forme kozmetických prípravkov.

Mohli by ste si obľúbiť prírodné kondicionéry bez sulfátov, ktoré okrem kurkumy obsahujú aj ďalšie látky prírodného pôvodu, ktoré sa spájajú so zdravými a dobre upravenými vlasmi. Na etikete preto okrem žltého korenia hľadajte aspoň kofeín a pantenol.

Asi nemusíme dlho vysvetľovať, že k správnemu šampónu by mal patriť aj kondicionér, ktorý by mal byť tiež prírodný a ideálne od toho istého výrobcu, pretože takéto kozmetické výrobky sa navzájom podporujú.

V jeho zložení hľadajte:

A mnoho ďalších.

V rámci komplexnej starostlivosti nezabúdajte na dlhodobé používanie prírodných výživových doplnkov na podporu vlasov, nechtov a pokožky, pretože hoci je kozmetika dôležitá, vnútorný prísun živín, ktoré sú dôležité pre posilnenie buniek zvnútra, je rovnako dôležitý pre budúci úspech.

Odporúčané články