Tenké a padajúce vlasy nie sú snom žiadneho muža. Napriek tomu s nimi mnoho ľudí zápasí. Keďže nie je vždy ľahké zistiť, čo na tento problém funguje, nižšie sa pozrieme na to, aké tipy a triky môžete v blízkej budúcnosti vyskúšať pre svoje problematické vlasy.
Husté, lesklé a dobre upravené vlasy sú našou vizitkou. A to bez ohľadu na to, či si to chceme priznať, alebo či túto myšlienku nechceme prijať. Vlasy nám môžu prezradiť, koľko máme rokov, aká je naša vnútorná výživa, ako sme fit a v neposlednom rade, či sme zdraví.
Je jasné, že ľudia s bujnými fúzmi, ktoré nevykazujú žiadne známky problémov, to majú v spoločenskom a pracovnom živote jednoduchšie ako tí, ktorým vlasy neustále vypadávajú, po každom kývnutí sa im objavia lupiny alebo ich krepatenie a mastnota prezrádzajú, že sa o seba nestarajú.
Keďže riešenie problémov s vypadávaním vlasov je pomerne komplikované, pozrime sa na to, čo s tým môžete urobiť.
Prečo nám rednú vlasy?
Hoci genetika a zdravie majú veľký vplyv na stav našich vlasov, môžu ho ovplyvniť aj iné faktory. Vlasy môžu rednúť, pretože to s tepelným stylingom preháňate. Môže to však byť aj znakom toho, že používate nekvalitné vlasové prípravky a radi nosíte prísne účesy.
Okrem toho hormonálna aktivita (ktorú ženy zaznamenávajú počas tehotenstva a po pôrode), dlhodobý stres a zlá vnútorná výživa majú negatívny vplyv na stav vlasov a ich hustotu.
4 dievčenské tipy, ako mať husté vlasy
Masáž pokožky hlavy
Ak sa nechcete vzdať, dobrým tipom, ktorý vám môže pomôcť a prakticky nič nestojí, je pravidelná masáž pokožky hlavy. Aby však správne fungoval, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel. V opačnom prípade nemusíte dosiahnuť požadovaný výsledok.
Predovšetkým si počas masáže udržujte čisté ruky. Na pokožku hlavy v žiadnom prípade netlačte a určite ju neškriabte nechtami. V neposlednom rade nezabúdajte, že by ste si mali (v ideálnom prípade) každý deň robiť masáž hlavy. Prečo? Hlavne preto, že masáž zlepšuje prekrvenie hlavy, čo zlepšuje distribúciu živín do vlasových cibuliek.
Redukcia stresu
Aj keď sa to dá ľahko povedať, snažte sa znížiť stresovú záťaž, ktorá má negatívny vplyv na kvalitu vašich vlasov. Ak môžete, delegujte prácu, ktorú nemusíte robiť osobne. (Niekedy to môže znamenať najatie upratovačky, objednanie donášky jedla atď.) V práci sa snažte stanoviť zdravé hranice a venujte pozornosť asertívnemu správaniu, ktoré zabráni tomu, aby vás v pracovnom prostredí niekto zneužíval.
V domácom prostredí pomáha príjemná hudba a relaxačná vôňa, o ktorú sa postará difuzér. Môžete tiež skúsiť písať denník, večerný kúpeľ pred spaním, cvičenie jogy a meditáciu. Môže to chvíľu trvať, ale pozitívne výsledky sa určite čoskoro dostavia.
Správna vnútorná výživa
Ako už bolo spomenuté, kvalitu našich vlasov výrazne ovplyvňuje naša vnútorná výživa. Z tohto dôvodu je vhodné vyskúšať doplnky stravy na podporu rastu vlasov ktoré obsahujú zinok, železo, vitamín C, kolagén, MSM, prasličku, pivovarské kvasnice a ďalšie látky, ktoré poskytujú vlasom komplexnú vnútornú starostlivosť.
Doplnenie má tiež veľký vplyv na kvalitu vlasov vitamín Dktorý sa okrem doplnkov stravy získava zo slnečného svetla. Určite to však nepreháňajte, pretože nechránená pokožka je náchylná na rakovinu kože.
Prírodné šampóny
Jedným z vinníkov rednutia vlasov je zlá vlasová kozmetika, takže je možno načase zmeniť rutinnú starostlivosť o vlasy a zaradiť do nej prírodné šampóny a kondicionéry bez sulfátov.
Tieto kozmetické výrobky často obsahujú látky ako napr. kofeín ktorý podporuje rast vlasov, panthenol ktorý chráni vlasy pred negatívnymi účinkami stylingových prípravkov a životného prostredia, aloe vera ktorá je dôležitá pre hydratáciu, kurkuma ktorá prospieva normálnemu stavu pokožky hlavy, a mnoho ďalších zložiek, ktoré postupne dostanú vaše vlasy do špičkovej formy.
Keďže najlepšie výsledky vždy dosiahnete, ak sa o vlasy staráte z viacerých strán, kombinácia prírodných prípravkov na starostlivosť o vlasy a dobrej vnútornej výživy by nemala byť žiadnou samozrejmosťou.