Pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy, všetci vieme, že najlepšou voľbou je kondicionér bez sulfátov. Ako si však vybrať ten správny prírodný kondicionér na vlasy, ktorý je pre vaše vlasy naozaj najlepší? Ak kupujete tento typ sortimentu prvýkrát, môžeme vám poradiť, na čo sa pri výbere zamerať.

Starostlivosť o vlasy nie je jednoduchá, pretože každý typ vlasov potrebuje niečo úplne iné. A to ani nepočítame pokožku hlavy, ktorú môže trápiť akné, lupiny, ekzémy a ďalšie problémy, ktoré by ste si radšej odpustili.

Výber správneho šampónu a kondicionéru však zohráva veľkú úlohu v tom, ako sa situácia vyvinie. V ich prípade sa naozaj neoplatí šetriť, pretože bežne dostupné šampóny z drogérie nemusia vyhovovať vašim špecifickým potrebám.

Kedy pomáha prírodný kondicionér?

Používanie kondicionéru na vlasy by malo byť pre každého samozrejmosťou, takže by vás nemalo ani napadnúť, kedy (a či) sa ho oplatí kúpiť. Význam kondicionovania spočíva v tom, že uzatvára vlasy po umytí šampónomvďaka čomu sú menej náchylné na poškodenie a vlasy sa oveľa ľahšie rozčesávajú.

Pokiaľ ide o prírodné produkty, používajú ich väčšinou ľudia, ktorí sú unavení z revolučných prípravkov iných produktov, ktoré nerobia nič zvláštne, ale majú naozaj skvelú reklamu. Vyberajú si ich aj ľudia, ktorým nie je ľahostajný stav našej planéty, a ľudia, ktorí chcú znížiť vypadávanie vlasov, majú záujem o podporu rastu vlasov a nechcú svoje vlasy zaťažovať látkami, ktoré im neprospievajú.

Ako si vybrať kondicionér na vlasy

Prvou podmienkou výberu kvalitného kondicionéru na vlasy je, aby neobsahuje sulfáty. Sulfáty sú síce účinné pri čistení vlasov, ale zároveň môžu z vlasov odstrániť dôležitú vlhkosť, takže z dlhodobého hľadiska môžu spôsobiť vysušenie, lámanie a poškodenie. Aké zložky by však mal obsahovať dobrý prírodný kondicionér?

Kurkuma

Kurkuma je v mnohých ohľadoch užitočným pomocníkom, ktorého môžete mať po ruke pri každej príležitosti. Toto žlté korenie, ktoré sa pridáva do kari korenia, môže podporiť rast vlasov, znížiť problémy s lupinami a zlepšiť stav pokožky hlavy. (Má protizápalové účinky.) Navyše kurkumu môžete používať tak často, ako potrebujete, takže ju môžete na vlasy používať dlhodobo.

Kofeín

Kofeín na vlasy je ďalším zlatým grálom, ktorý treba mať na pamäti pri starostlivosti o vlasy. Po prvé, pri aplikácii na pokožku hlavy má tendenciu zlepšovať jej prekrvenie, čo vedie k zníženiu vypadávania vlasov a k podpore ich rastu. V dĺžkach zasa podporuje lesk a ich pestovaný vzhľad. Takže by ste sa mu rozhodne nemali vyhýbať.

 

Panthenol

Panthenol sa používal najmä po opaľovaní na pokožku, pretože dokáže zlepšiť jej regeneráciu. Možno o ňom neviete, že je to v podstate vitamín skupiny B, konkrétne vitamín B5, ktorý je dôležitý pri starostlivosti o pleť, ktorá trpí zápalmi. Pokiaľ ide o jeho použitie na vlasy, môže vám poskytnúť viac lesku, sily a jemnosti. Bonusom je, že chráni vlasy pred negatívnymi účinkami vlasového stylingu a životného prostredia.

Ako ho správne používať?

Samozrejme, že dosiahnete najlepšie výsledky, ak budete používať prírodný kondicionér spolu s kvalitným prírodným šampónom. Tiež vám asi nemusíme vysvetľovať, že kvalitné vlasové prípravky neobsahujú sulfáty a naopak, v ich zložení nájdete látky, ktoré sme uviedli vyššie (kofeín, kurkumu, panthenol…).

jak používat kondicionér na vlasy

Oba produkty by sa mali používať pravidelne a mali by sa nechať na vlasoch niekoľko minút, pretože len tak môžu odviesť skutočne dobrú prácu. Nič nepokazíte ani tým, ak si počas čakania doprajete jemnú masáž hlavy.

V neposlednom rade, aj keď je kozmetika dobrá, nezabudnite na svoje vašu vnútornú výživu ktorý podporuje vlasy zvnútra. Týmto spôsobom budú mať vaše vlasy dostatok živín pre ich optimálny rast a môžete tiež znížiť nadmerné vypadávanie vlasov. V kvalitných doplnkoch na podporu vlasov nájdete pivovarské kvasnice, žihľavu, prasličku, kolagén, MSM, zinok a mnoho ďalších látok prírodného pôvodu, ktoré vám poskytnú najkomplexnejšiu starostlivosť o váš vzhľad.