Krásne vlasy si vyžadujú cielenú vonkajšiu a vnútornú starostlivosť, ktorá môže pomôcť podporiť rast a upravený vzhľad. Ak vás zaujímajú zložky, ktoré sa nachádzajú v komerčne dostupných šampónoch aj v prírodných šampónoch bez sulfátov, určite sa oplatí zamerať pozornosť na vitamín B5, ktorý ich môže pomôcť urobiť bohatšími a kondicionovanejšími ako kedykoľvek predtým.

Ak svoje vlasy neustále testujete odfarbovaním, žehlením a umývaním horúcou vodou, nemôžete očakávať, že sa vám odvďačia krásou a zdravím. Preto je dôležité dbať na kvalitnú vnútornú výživu, ktorá môže podporiť rast a kvalitu vlasov, normálny vzhľad pokožky a pevnosť nechtov.

To však nie je všetko. Aby vaše vlasy vyzerali čo najlepšie, mali by ste pri každom umývaní používať kvalitný prírodný šampón a kondicionér bez sulfátov, napríklad panthenol.

Čo to ale je? A čo konkrétne od neho môžete očakávať po nanesení na vlasy?

účinky panthenolu

Čo je panthenol?

Pantenol, kyselina pantoténová a vitamín B5 sú názvy jednej zložky, ktorá patrí do skupiny vitamínov B. Prirodzene sa nachádza napríklad v celozrnnom chlebe a strukovinách. Nájdete ho však aj v rôznych krémoch a šampónoch.

Pokiaľ ide o nedostatok stravy (ktorý je zriedkavý), môže sa prejavovať napríklad kŕčmi v nohách, nechutenstvom, depresiou a zníženou odolnosťou voči infekciám.

Poznáte jeho najlepšie účinky?

Pantenol sa často pridáva do prípravkov po opaľovaní na podporu regenerácie pokožky. Dokážu tiež pomerne rýchlo zmierniť nepríjemné pocity pokožky spálenej slnkom, ktorá môže byť červená, horúca a viditeľne sa olupovať.

Okrem toho panthenol môže podporovať hydratáciu tkanív, preto sa používa aj v iných krémoch, ktoré sú vhodné pre suchú pleť. Vitamín B5 je dôležitý aj pre normálnu funkciu imunitného systému a pre fungovanie metabolizmu.

Pantenol na vlasy

Teraz sa dostávame k podstate nášho dnešného článku, ktorou je použitie panthenolu na vlasy. Pravdepodobne ste si všimli, že panthenol sa pomerne často nachádza na etiketách šampónov z rôznych cenových kategórií, čo znamená, že na ne musí mať nejaký pozitívny účinok.

Rovnako ako pokožke celého tela, aj suchým vlasom a pokožke hlavy môže panthenol dodať chýbajúcu vlhkosť. Môže tiež zvýšiť ich pevnosť a odolnosť, takže na prvý pohľad vyzerajú objemnejšie a úhľadnejšie.

Pantenol je svojou povahou najvhodnejší pre ženy, ktoré majú suché a poškodené vlasy, ktorým je potrebné dodať a udržať extra vlhkosť. (Čo môžu byť napríklad kučeravé a vlnité vlasy.)

použitie šampónu panthenol

Ako ho správne používať?

Samozrejme, ak používate šampóny (len) s panthenolom, nič také hrozné sa nestane, na druhej strane, lepšie výsledky sa vždy dosiahnu, ak sa kombinuje v prípravkoch s inými látkami, ktoré podporujú rast a kvalitu vlasov.

Z tohto dôvodu hľadajte prírodné šampóny s panthenolom a:

Tento prípravok môže pomôcť aj ženám, ktoré trápi nadmerné vypadávanie vlasov a hľadajú spôsoby, ako ho zastaviť. Tieto zložky môžu okrem iného podporovať kvalitu a rast vlasov, aby mohlo dôjsť k ich postupnej obnove.

Nezabudnite doplniť svoje bezsulfátové šampóny a kondicionéry dlhodobým užívaním prírodných doplnkov stravy, ktoré obsahujú vitamíny skupiny B, prasličku, pivovarské kvasnice, MSM, kolagén, vitamín C, železo a ďalšie zložky, ktoré vašim vlasom, pokožke a nechtom poskytnú vítanú podporu.

V neposlednom rade nezabudnite, že všetky tieto tipy musia byť doplnené správnou starostlivosťou a citlivým stylingom, inak vaše zvýšené úsilie ľahko vyjde nazmar.

Odporúčané články