Vlasy potrebujú našu náležitú pozornosť a starostlivosť, aby vyzerali krásne. Tak ako málokto z nás pozná správnu techniku umývania vlasov, mnohí majú problém dosiahnuť dokonalý výsledok kvôli opakovaniu bežných chýb, ktoré môžu viesť k vypadávaniu vlasov, ich lámaniu a ďalším problémom. Nerobíte tieto chyby aj vy? To sa dozviete nižšie.

Všetci sa asi zhodneme na tom, že vlasom je často ťažké porozumieť. Zatiaľ čo jeden deň sú krásne, silné a lesklé, krátko nato ich trápi mastnota pri korienkoch, lámavé končeky a vypadávanie vlasov.

Hoci si mnohí ľudia myslia, že kľúčovým faktorom pri riešení problémov je výlučne kozmetika, v skutočnosti nám môžu priťažovať aj iné návyky, ktorých účinky nedokáže vyvážiť ani ten najlepší výrobok.

Preto sa spoločne pozrieme na to, ako dať vlasy čoskoro do poriadku.

chyby v péči o vlasy

Najčastejšie chyby v starostlivosti o vlasy

Prvým hriechom, ktorého sa dopúšťa veľké percento populácie, je nepravidelné zastrihávanie koncov. Tento postup je dôležitý, pretože bez neho vlasy nevyzerajú úhľadne. Navyše lámavé končeky môžu poškodenie rozšíriť aj do dĺžok, takže vaše dlhé vlasy budú vo veľmi zlom stave.

Ďalšia veľká chyba, ktorú robíme pri praní. Ak používate šampón, mal by automaticky obsahovať kondicionér, ktorý podporuje ľahké rozčesávanie a môže zjemniť vaše vlasy.

Ďalšie otázky zahŕňajú:

  • Príliš málo vody počas dňa
  • Používanie nekvalitných výrobkov na vlasy
  • Príliš časté česanie vlasov
  • Spanie s mokrými alebo vlhkými vlasmi
  • Príliš časté používanie tepelných stylingových nástrojov
  • Umývanie vlasov horúcou vodou
  • Nevhodná strava s nízkym obsahom vitamínov a bielkovín
  • Nosenie príliš pevného účesu
  • Odfarbovanie

Ako vidíte, nie je to maličkosť. Našťastie sa väčšina vecí dá zvládnuť, preto sa nenechajte odradiť a zistite, ako sa správne starať o svoje vlasy.

špatná péče o vlasy

Správna starostlivosť o vlasy v niekoľkých krokoch

Výber správnej vlasovej kozmetiky

Začnime tým, že najdôležitejším bodom je výber správnych produktov na vlasy, ktoré sa majú používať pri každom umývaní. Najlepšou možnosťou je použiť prírodné šampóny a bezsulfátové kondicionéry ktoré obsahujú výťažky z bylín, vitamíny a ďalšie ošetrujúce látky, ktoré podporujú rast a upravený vzhľad vlasov. Nezabudnite tieto produkty používať spoločne a vždy ich nechajte pôsobiť niekoľko minút.

Vnútorná výživa

O vlasy sa musíte starať zvnútra. Vitamíny a minerály sú pre ne obzvlášť dôležité, ale nezaobídu sa ani bez pravidelnej dávky bielkovín. Zmenu možno uskutočniť dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu rastu vlasov ktoré obsahujú MSM, zinok, železo, vitamín C, kolagén, prasličku, žihľavu, pivovarské kvasnice a mnoho ďalších zložiek, ktoré vašim vlasom ponúkajú to najlepšie.

péče o vlasy kosmetika

Sprej proti teplu

Ak už musíte občas použiť tepelné stylingové nástroje, pred ich použitím si vlasy postriekajte prostriedkom na ochranu pred vysokými teplotami. K tomuto bodu sa pridáva aj to, že nie vždy volíte najvyššiu možnú teplotu. Namiesto toho nahrievajte žehličku a kulmu menej a upravujte vlasy o niekoľko minút dlhšie. Len tak predídete fatálnemu vysušeniu a spáleniu kučier.

Šetrné farbenie

Vaše vlasy tiež ocenia, že ich nemusíte každých pár týždňov odfarbovať na platinovú blond. Nie sú pre ne vhodné ani klasické farby z drogérie. Namiesto toho investujte do profesionálnych farieb na vlasy alebo aspoň siahnite po farbách na vlasy s prírodnými zložkami. Špeciálne farby na vlasy bez amoniaku sú tiež dobrou alternatívou ku klasickým farbám na vlasy.

Odporúčané články