Žihľava je rastlina, ktorej sa väčšina z nás snaží vyhýbať, pretože si veľmi dobre pamätáme, aké to bolo, keď nás v detstve pichala svojím žihľavým dotykom. Ale vedeli ste, že žihľavový extrakt na vlasy môže byť pre ne naozaj dobrý? Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto produkte pre krásne vlasy, určite pokračujte v čítaní.

Žihľavová tinktúra nie je vo väčšinovej spoločnosti veľmi obľúbená. Ale tí, ktorí sa o to trochu zaujímajú, vedia, že je to vlastne dobrý partner, ktorý si dokáže poradiť s mnohými problémami. A to aj napríklad s tými, ktoré sa týkajú upraveného vzhľadu vašich vlasov.

Ak tomu neveríte, tu je prehľad všetkého, čo potrebujete vedieť o žihľave a jej výhodách.

kopřiva účinky na vlasy

Žihľava a jej účinky na vlasy

Žihľava sa na vlasy používa už (minimálne) niekoľko desaťročí. Naši predchodcovia vedeli, že môže podporiť ich dobrý vzhľad. Žihľava obsahuje látky, ktoré dokážu bojovať proti zápalom, takže môže vyhovovať tým z vás, ktorí majú problematická pokožka hlavy. (Tieto problémy môžu zahŕňať napríklad ekzém vo vlasoch.)

Okrem toho vám táto rastlina môže ponúknuť zníženie vypadávania vlasovčo mnohým ľuďom spôsobuje vrásky na čele. V neposlednom rade musíme spomenúť, že žihľava môže podporiť hojenie krvácajúcich rántakže môže byť prospešný pre ľudí s akné vo vlasoch a podobne.

Ako ju používať?

Existuje naozaj veľké množstvo spôsobov, ako použiť žihľavu na vlasy. Ak nemáte záujem ťahať žihľavy holými rukami kvôli výluhu, je lepšie použiť niektorú z pohodlnejších metód.

Žihľavová voda na vlasy

Skvelým spôsobom, ako získať čo najviac z lokálneho používania žihľavy, ale zároveň sa zbaviť nepríjemných pocitov, ktoré so sebou manipulácia s čerstvou žihľavou prináša, je používanie špeciálnej žihľavovej vlasovej vody, ktorá je cenovo veľmi dostupná.

Zvyčajne ide o špeciálnu tinktúru, ktorá sa dodáva v samostatnej fľaštičke s aplikátorom, ktorý umožňuje jej kvapkanie až ku korienkom vlasov. Žihľavový extrakt sa často pridáva aj do šampónov a niektorých kondicionérov, v takom prípade si však pozorne prečítajte etiketu výrobku.

Doplnky stravy

Veľmi obľúbeným spôsobom použitia je vnútorné užívanie žihľavy, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou kvalitných výživových doplnkov na podporu rastu vlasov. Takéto doplnky stravy obsahujú aj MSM, kolagén, zinok, meď, pivovarské kvasnice a ďalšie látky, ktoré sa starajú o doplnenie dôležitých živín.

Samotná žihľava vám potom môže ponúknuť:

  • Vitamín A
  • Vitamín C
  • Vápnik
  • Železo
  • Fosfor
  • Sodík
  • Draslík

A mnoho ďalších látok vrátane niektorých aminokyselín.

Prírodné šampóny na vlasy

Napriek tomu je dobré ísť do vlasov so stratégiou, ktorá vám bude vyhovovať na viacerých frontoch. Okrem vnútornej výživy, ktorú poskytujú vyššie uvedené prírodné doplnky na rast vlasov, nezabudnite siahnuť po kvalitné šampóny s výťažkom zo žihľavy. (Zároveň počítajte s tým, že pri šampóne uvidíte výsledky takmer okamžite, pri vnútornom používaní žihľavy budete musieť na prvé viditeľné výsledky chvíľu počkať.)

Hoci je šampón pre vlasy veľmi dôležitý, pretože ich zbavuje nečistôt a obsahuje látky potrebné pre krásne vlasy, nezabúdajte, že by ste mali používať aj zodpovedajúci kondicionér (ideálne z rovnakej kozmetickej rady), ktorý obsahuje panthenol a ďalšie ošetrujúce zložky, vďaka ktorým budú vaše vlasy silné a budú sa oveľa ľahšie rozčesávať.

Oba prípravky na vlasy musíte nechať pôsobiť niekoľko minút, pretože len tak môžu splniť svoju úlohu. Pokiaľ ide o vodu, ktorú by ste mali používať pri oplachovaní, najlepšou voľbou je vlažná, ktorá vlasy zbytočne nevysuší.

Odporúčané články