Dlhé vlasy nebudú vyzerať dobre, ak ich neviete správne ostrihať a upraviť. Ak hľadáte inšpiráciu na zmenu, tu je niekoľko alternatív, ktoré môžete vyskúšať.

Hoci sú dlhé a husté vlasy korunou krásy, pravdou je, že ak sa o ne nestaráme správne, môžu nášmu vzhľadu skôr uškodiť. Asi žiadna žena nechce chodiť so strapatými dlhými vlasmi, ktoré nemajú žiadny tvar a nedajú sa skrotiť. Z tohto dôvodu je dôležité pravidelne navštevovať kaderníka, aby ste ich mali pod kontrolou. Tento krok vám uľahčí aj domácu úpravu, takže ho rozhodne neodporúčame vynechať.

Čo je však dobré robiť s dlhými vlasmi? Na to sa pozrieme nižšie.

dámské účesy dlouhé vlasy

4 účesy pre dlhé vlasy

Nahor a nadol

Ženy, ktoré nemajú rady vlasy v očiach a neustále hádzanie hlavou, by mali vyskúšať kompromis medzi voľnými vlasmi a chvostom. Je to vlastne celkom jednoduché. Ráno si vlasy dôkladne prečešte hrebeňom a potom oddeľte hornú časť vlasov od temena hlavy a zopnite ich do chvosta. Potom nechajte vlasy pod ňou voľné.

Vlny

Bohato zvlnené vlasy vyzerajú skvele pri každej príležitosti. Ak nemáte doma natáčky, ktoré si môžete večer nasadiť na suché vlasy a ráno ich vybrať, použite kulmu. Nezabudnite však, že kulma by nemala byť zahriata na najvyššiu teplotu a pri kulmovaní by ste mali používať sprej na ochranu pred teplom, inak si vlasy zničíte.

Modifikovaný oplet

Ďalší účes, ktorý vám zaberie len pár minút času, ale pomôže vám urobiť veľa vecí. Začnite tým, že si vlasy znovu rozčešete. Potom upleťte nízko položený vrkoč. Potom vytvorte klasický zapletený chvost s gumičkou na spodku a je to hotové.

Stolár

Ak nemáte dostatok času na dlhý styling, učesajte si vlasy do nízkeho alebo vysokého chvosta, ktorý zvládnete za menej ako minútu. Ak sa s ním chcete trochu viac pohrať, môžete si najprv na hlave upliesť niekoľko vrkočov, ktoré potom zapletiete do zložitejšieho drdolu a upevníte dostatočným množstvom sponiek.

tipy na účes pro dlouhé vlasy

Ako mať dlhé vlasy?

Dlhé vlasy nemusia byť nevyhnutne dlhou cestou. Úspech však závisí predovšetkým od starostlivosti, ktorú vlasom venujete. Urobia im obzvlášť dobre prírodné šampóny bez sulfátov ktoré obsahujú širší komplex ošetrujúcich látok. Patrí medzi ne kofeín, ktorý podporuje prekrvenie pokožky hlavy, výťažky z aloe vera, mäty, konope a žihľavy a mnoho ďalších látok, ktoré môžu posilniť a chrániť pred rýchlejším starnutím. Samozrejmosťou by malo byť aj to, že používanie kvalitných prírodných kondicionérov.

Ďalej nezabudnite na správnu vnútornú výživu, ktorá je dôležitá pre všetky typy a dĺžky vlasov a ktorá by mala zahŕňať:

  • Vitamín C
  • Zinok
  • Železo
  • Kolagén
  • MSM
  • Prasličku
  • Pivovarské kvasnice
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín E

A mnoho ďalších, vrátane žihľavy, ktorú možno užívať aj vnútorne.

Tieto hlavné tipy kombinujte aj so správnou starostlivosťou o vlasy, ktorá zahŕňa obmedzenie tepelného stylingu a odfarbovania, umývanie vlasov vlažnou vodou, pravidelnú masáž hlavy, správne česanie (vlasy by pri česaní nemali byť mokré) atď.

Všetky tieto kroky potom prospejú vašim vlasom, ktoré by mali oveľa menej padať a byť v najlepšej kondícii. Nie je pravdepodobné, že sa to podarí zo dňa na deň, ale ak vytrváte, vaše úsilie sa čoskoro vráti.

Odporúčané články