Každá doba má svoje vlastné trendy v líčení a účesoch. Aj keď máte radi osvedčenú klasiku, po čase môže váš farebný strih vyzerať trochu zastaralo. Ak sa bojíte vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, pozrite sa, ktoré účesy by vám mohli vyhovovať.

Zo svojej skúsenosti určite viete, že niektorí starší príbuzní majú tendenciu nosiť účesy, ktoré boli módne v časoch ich mladosti. Hoci vyzerá nezvyčajne, jeho konštrukcia pôsobí v dnešnej dobe trochu zastaralo. Okrem toho, že nevyzerajú moderne, ich nositelia dávajú jasne najavo, že sú pozadu za dobou a odmietajú skúšať nové účesy, ktoré by ich vzhľad prispôsobili súčasnej dobe.

Hoci chápeme, že otáľate, vo vlastnom záujme by ste mali začať uvažovať o (aspoň malej) zmene, ktorá vám bude jednoznačne prospešná.

trendy účesy

Tipy a triky na moderný vzhľad

Všetci sa zhodneme na tom, že trvalá s melírom rozhodne nie je najnovším módnym trendom. Pravdepodobne sa vám nebudú hodiť ani veľmi obľúbené pastelové prekrývky, ktoré sa ľudovo nazývajú karfiol.

Ak si ešte netrúfate na zmenu účesu, ale ste otvorení doplnkom, skúste si zaobstarať niekoľko štýlových sponiek a čeleniek, ktoré môžete meniť podľa nálady. Veľmi obľúbené sú aj rôzne venčeky a zdobené hrebene, ktoré možno použiť na vytvorenie zložitejších slávnostných účesov. Keď si na tieto detaily zvyknete, malo by byť pre vás jednoduchšie vyskúšať novú farbu s rezom.

Namiesto klasického zvýraznenia skúste:

  • Prirodzene vyzerajúce ombré
  • Kombinácia zosvetlených prameňov v novo zafarbených vlasoch (napríklad karamel a čokoláda nemusia vyzerať zle vedľa seba)
  • Sofistikovaná jednotná farba vlasov

5 moderných účesov pre ženy

Vlnité vlasy so stredným predklonom

Ak máte dlhšie vlasy, ktoré nie sú zastrihnuté v rovnej línii, môžete ich skúsiť rozdeliť v strede. Potom vlasy takto rozdeľte a môžete si urobiť buď jemné vlny v podobe plážových vĺn (ktoré sa dajú urobiť pomocou špeciálneho soľného spreja a tenkej žehličky na vlasy), alebo glamour vlny, ktoré sa dajú urobiť buď pomocou natáčok, alebo kulmy. Ak si vlasy natáčate, po natočení ich znovu natočte a pripevnite k hlave pinzetou. Keď vlasy vychladnú, postriekajte ich pred spustením.

účesy moderní mikádo

Dokonalé mikádo

Či už máte dvadsať alebo päťdesiat, vždy budete vyzerať skvele v dokonale ostrihanom mikádo, ktoré je samo o sebe moderným účesom. Podmienkou je, aby boli dokonale vyfúkané (alebo zvlnené) a aby ste na vlasy nanesli výživný olej, ktorý ich dokonale uhladí. Potom si môžete nasadiť ozdobnú čelenku alebo výrazné sponky do vlasov, ktoré nájdete v každom obchode s vlasovými doplnkami.

Moderná princezná Diana

Mnohé ženy aj dnes priťahuje príbeh princeznej Diany, ktorá bola jednou z najvýznamnejších módnych ikon svojej doby. Ak si nechcete osvojiť jej štýl do najmenších detailov, ale zároveň sa nebojíte kratších vlasov, nechajte si pramene ostrihať približne na dĺžku pod ušami a za ušami o niečo dlhšie. Vlasy v zadnej časti môžete počas fúkania vyčesávať smerom nahor.

Pre top model

Ak máte svoje obľúbené topmodelky, ktoré predvádzajú spodnú bielizeň alebo iné krásne kúsky, môžete sa im priblížiť tak, že si necháte husté vlasy ostrihať do ofiny, ktorú rozdeľte v strede čela (a potom vlasy na každej strane otočte tak, aby smerovali k uchu, čím získate niečo, čo pripomína záves). Zvyšok vlasov si nechajte dlhší, ale môžete si ich trochu skrátiť, aby ste im dodali objem. Keď ich dôkladne vysušíte, získate úžasný objem a vzhľad bohyne.

Dokonalé prirodzené kučery

Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, ktoré strácajú svoj tvar, prírodný šampón na vlasy s kondicionérom by vám ich mohol pomôcť obnoviť. Zabudnite však na česanie vlasov po kúpaní a používajte stylingové prípravky na podporu a fixáciu prirodzených vĺn. Nezabudnite tiež používať oleje, ktoré vlasy trochu uhladia a dodajú im lesk.

Okrem používania prírodných šampónov a kondicionérov na vlasy bez obsahu sulfátov môžu všetky ženy skúsiť zlepšiť svoju vnútornú výživu, ktorú možno podporiť viaczložkovými doplnkami na podporu rastu vlasov.

Odporúčané články